امام رضا علیه السلام همسایه‎ی خوبی است

 

و من نمی‎دانم خوب مجاوری برای حضرت هستم یا نه ، فقط می‎دانم ......

 

از آن سوی دنیا با زحمت به زیارتت می‎آیند و بیتوته می‎کنند، آنوقت من سه وعده نمازم را در حرم تو نمی‎خوانم. آیا خوب مجاوری هستم؟!

فراموش کرده‎ام که اشهد انک تشهد مقامی و تسمع کلامی و ترد سلامی از اذن دخول توست، به نزدیک بازرسی که می‎رسم چادرم را کیف دستی بیرون می‎کشم انگار تو خارج از حرم را نمی‎بینی!

بعد از چند وقت هم که می‎آیم وقتی به بالای سر می‎رسم حال خواندن یک زیارت جامعه هم ندارم، راستش قرار گذاشته‎ام، دیرم می‎شود، مجبورم با یک سلام زودتر برگردم!

راستش! شرمنده! ببخشید وضو هم ندارم که ٢ رکعت نماز زیارت بخوانم صبح زود بیرون زدم به بزرگواری خود ما را ببخشید!

بعض وقتها هم اصلاً یادم می‎رود که نزدیک حرم شدم وقتی از مسیر دور می‎شوم متوجه می‎شوم، آن وقت هم که دیگر برای سلام دادن از پشت فرمان دیر شده نمی‎توانم از ماشین پیاده شوم ترافیک است!

راستش از رفتار خودم تعجب می‎کنم که برای کوتاه شدن مسیر از داخل حرم به سمت پایین خیابان می‎روم و داخل نمی‎آیم، فقط به پنجره فولاد که می‎رسم مکثی و السلام علیک یا علی بن موسی الرضا و خداحافظ!

عجیب‎تر آنکه بعد از کلی وقت در حرم  قرار می‎گذارم ، خب دوستان هستند، مدتی همدیگر را ندیده‎ایم تازه میهمان شما هستند، گرم صحبت می‎شویم و هنوز به خود نیامده‎ایم دیر شده و باید برویم!

********************

یک گله هم دارم، بعضی اوقات که با دوستان و فامیل‎ها می‎آیم هنوز موبایل را برای عکس گرفتن در نیاورده‎ام خدام نمی‎گذارند مگر می‎خواهیم چکار کنیم که مانع می‎شوند

********************

امام رضا تو امامی و از خاندان کرامت و محبت، بحث رسمی شدنم هنوز مانده، واقعیتش نمی‎دانم گیر کار کجاست. می‎گویند بحث مدرک است خب پاپان نامه تمام شده فقط دفاع مانده که به لطف شما خوب خواهد بود. صاحبخانه هم گیر داده که اجاره را بالا ببرد شدیداً ناراحتم. اگر ان‎شاء الله وام درست شود که همه چیز حل است. نزدیک کوهسنگی مدرسه خوبی برای دخترم پیدا کرده‎ام می‎گویند مذهبی است ولی هر چه کردم میگویند منزل شما نزدیک نیست عنایتی بکنید هم برای ثبت نام و هم شهریه که بلکه این بخشنامه‎های تخفیف شامل حال ما بشود. شما سراسر لطف و محبت هستید همه می‎گویند کربلا را از شما بگیریم لطفی کنید تا ما هم دعوت بشویم.

 

/ 3 نظر / 16 بازدید
مرضیه

خب انسان تا بوده دچار روزمرگی بوده!! نمیشه بهش خرده گرفت.. بعدش هم، همه ما همیشه درخواست داریم!وهمین درخواست هاست که نگاه ما رو به آستان پرلطفشون قرار داده! تا اینجاش که قابل گذشته!(البته از دید من!)و چیزی از بزرگی و مهربونی اون ها کم نمی کنه.. میدونین این خیلی مهمه که، همیشه قدردان باشیم!! همین!!

صهبا

عقل، قیام من است، عشق امام من است عشق، نماز شب است، عقل نماز قضاست عقلِ گرفتار را، عشق رها می کند عقل همان آهو و عشق ،امام رضاست : علیرضا قزوه/

اینکه شما همسایه خوبی نیستید خیلی به ضرر خودتونه. من بیچاره که باید از سایت رضوی تی وی پخش مستقیم حرم و اذان و....ببینم، میفهمم چقدر زندگی توی بهشت خوبه.اعتراف می کنم خودمم قدردان نیستم.