دوست داشتن

 

نمی‎دانم قضیه چیست یعنی نمیفهمم که چیست! دنیای پیچیده‎ای است و آسمانی پیچیده‎تر. هرکسی در گوشه‎ای از این عالم خاکی در حال امتحان دادن است.

خیلی‎ها خیال می‎کنند خدا خوابیده است ولی اگر لحظه‎ای چشمان باز خود را باز کنیم می‎بینیم که خدای بی‎چشم، بیدار است و ما با چشمان باز خوابیده‎ایم.

 

یکی از اینکه، حق دارد کسی را دوست داشته باشد و دارد، و آدم‎های آسمانی خوشحالند و آدمهای خاکی ناراحت، دست به آسمان بلند می‎کند که:

خدایا کجایی؟ چرا کمک نمی‎کنی که به آسمان پرواز کنم؟ تا دیروز خدا برایش رنگی نداشت فقط سیاه و سفید بود. الان در حالیکه تمام رنگهای دنیا را سیاه و سفید می‎بیند همه به او سنگ می‎زنند.

 

دیگری از اینکه حق ندارد کسی را دوست داشته باشد و دارد، و آدمهای آسمانی او را لعنت می‎کنند و آدمهای خاکی او را تشویق، دست به آسمان بلند می‎کند که:

خدایا کجایی؟ چرا نمی‎گذاری به زمین سقوط کنم؟! تا دیروز دنیا برایش سیاه و سفید بود الان در حالیکه به دنبال رنگ‎های دنیا می‎گردد همه او را تشویق می‎کنند.

 

/ 4 نظر / 13 بازدید
مرضیه

خیلیییی زیبا نوشتین .. میفهمم.. البته شایدم فکر میکنم که میفهمم!! چون داستان پیچیده ای هست این قضیه !

شصت بار خوندمشش تافهمیدمش هیچ قومی مثل ما ایرانیا انقدر با دل امتحان نمیشن از بس که ما مردم عاطفی ایم همه دوست داشتنا بد نیست اگر بود واقعا خدا چرا چنین قلب بزرگی رو به ادم داده پس؟ ینی میشه خدارو به اندازه وسعت قلب دوسداشت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کسی که خدارو عمیقا دوس داره یعنی هیچکس دیگه رو دوس نداره؟؟؟؟؟؟درعین حالییکه باهاشون خوب رفتار میکنه دوسشون نداره؟؟؟؟؟؟؟اخلاص محض یک بی محبت!!!!!!!!! اصلا به دل نمیشینه من واقعا تو این مقوله گیجم دوست دارم بفهمم اما هرچی زور میزنم گیج تر میشم تجربه؟؟؟؟؟؟؟ گااهی که میام فقط خدارو دوس داشته باشم از تنهایی دق میکنم باهاش حرف میزنم مناجات میکنم اما اصلا تنهاییمو ÷ر نمیکنهنه که اصلا اونیکه از غیر بی نیازم کنه نمیشه قطعا مشکل از منه چون خدا گفته الیس الله بکاف عبده؟؟؟؟ اما مشکل تو کدوم قسمتمه واقعا نمیدونم [نگران][سوال]

آبرنگ

وقتی احساس علاقه ای توی دل آدم پیدا می شود اول از خودش خدایش می فهمد و منتظر می شود تا ببیند او چکار می کند اگر حق اش نباشد و در مقابل نفس اش مقاومت کند خدا هم کمک اش می کند اینجور وقتها کافیست رخ یار زمینی را رها کنی و زل بزنی توی چشمهای یار حقیقی و داد بزنی خدایا دریاب، او با تمام وجودش تو را در آغوش خواهد کشید.

آبرنگ

پاسخ برای دوست بی نام: آنقدر باید دل ات رنگ خدا را بگیرد که حتی عشق زمینی ات هم رنگ خدایی بگیرد و تو را به خدا وصل کند. البته عشقی که خدا اجازه اش را داده، اینجاست که وقتی عشق زمینی ات را با لذت نگاه می کنی خدا هم از لذت بردن تو لذت می برد. خدا مخلوقات اش را برای دوست داشته شدن آفریده است.