آنفولانزای خوکی در عصر تکنولوژی

 

همان موقع که تب رابعه اهالی روستاهای کاشان را گروه گروه پیش خدا می‎فرستاد و از هر خانواده با نذر و نیاز یکی دو نفر زنده میموندن از قمی‎ها و تهرونی‎ها نه تنها کسی نمرد حتی خبردار هم نشد.

این همون موقعی بود که وقتی ماه در کاشان دیده می‎شد مردم اونجا اول شوال رو جشن می‎گرفتند و تهرانی‎ها هنوز روزه بودن و هیچ اتفاقی هم نمی‎افتاد.

اونموقع چوب و پِهِنِ گاو میسوزندن و گرم میشدن، دل نگران هم بودن که اگه این چوب‎ها تموم شه باید با چی خودمون رو گرم کنیم، با چی غذا درست کنیم، اون موقع همه تنها به فکر گندم و علف برای خوردن بودن.

انگار خدا قصد کرده کرکرهی اداره هستی رو بکشه پایین و همه چی تعطیل شه!

 

الان دیگه فرق کرده:

همین، رادیو، سینما، ماشین سواری، پیتزا و هزار تا چیز دیگه که اون زمون تو لغتنامه هم پیدا نمی‎شد الان ....

عصر تکنولوژیه، ریزپردازشگرها، شبیه سازی آدما، واکسن سرماخوردگی، کره ماه و کلی کلمه که معنی اونها را نمیفهمیم. یه دفعه غصه چوب، یه دفعه غصه زغال سنگ، الان هم که کلنگ حفارهای نفت میخوره وسط اورانیوم برای سوخت هسته‎ای، برو تا ته خط.

تو این عصر معرکه، رایانه ثبت آمار انتخابات یه دفعه 5 ساعت قطع میشه بعدش هم خودتون میدونید چند میلیون جیغ زدن؛

تالار محققان برای قطع برق تعطیل می‎شه چون سیستم ارسال کتاب از مخزن کتاب از کار افتاده؛

از زیر لحاف داره معدنشو کنترل میکنه که ببینه کسی یه تیکه سنگ نذاره تو جیبش و ببره بفروشه؛

شکمش فقط با کالری سازگاره و آب دمبل میخوره و ....

 

تو این وسطه، بلند پایه‎ترین مقام بهداشتی سازمان ملل در مراسم گشایش کنفرانسی در مکزیک درباره مبارزه با آنفولانزای خوکی گفته که متوقف کردن روند گسترش این ویروس در جهان ممکن نیست، هنوز واکسن موثری برای آنفولانزای خوکی ساخته نشده، و همه مردم دنیا در خطرن.

 

همه میترسن آب تموم شه ، لایه اوزون سوراخ شه، حج تعطیل شه و ... همه اینا تو عصر تکنولوژیه!!

انگار خدا بیکار نشسته، یا قصد کرده کرکره خلقت رو بکشه پایین و همه چیز رو تعطیل کنه،

 

واقعاً چیز دیگهای برای فکر کردن نیست؟!

/ 1 نظر / 14 بازدید
مرضیه

خب عصر تکنولوژیه دیگه!! ببینید به نظر من تا وقتی که این امکانات نیست ما نمیدونیم که چی به چیه!! اما وقتی رایانه میاد موبایل میاد و من همه کارم با اونهاست وقتی ارتباطم قطع میشه کلافه میشم و شکایت میکنم!! و قاعدتااااا دلبستگی هامم به اونها زیاد میشه!!(این رو زیاد مطمئن نیستم!) برای همین از آنفولانزای خوکی میترسم !!کم کم از اطرافیانم دوستام و زائرهای خانه خدا برای اینکه وانگیرم،میترسمم!!!! همینه دیگه!! عصر تکنولوژِیه!! راستی چرا خدا کرکره دنیا رو نمیکشه پایین؟!!