رفتارهای ما و ....

اهل سیاست بازی نیستم و اساسا سیاست بازان را دوست ندارم.

سیاست را در منش و رفتار امیر مومنان علی علیه السلام جستجو میکنم و از حرف دیگران هراسی ندارم.

عکس زیر فرصتی دوباره برای نگاهی دوباره به رفتارهای کنونی و گذشته ماست، به دور از توجیه و .....

 

رفتار ما ...

 

در جریان یک تظاهرات در برزیل، یک ژنرال دستور داد: لطفا جنگ نکنید، نه روز تولد من ...

سپس یکی از معترضان او را اینگونه سورپرایز کرد

/ 13 نظر / 24 بازدید
نمایش نظرات قبلی

ببخشید سطح پائین حرف بزنین ماهم بفهمیم ارتباطش به بحثهای امروز چیه؟

خیلی خیلی درود برشما خجالت نکشید یه وقت همین شماها مقصرید حالا بشینید توخونه دسته گلایی که یکی یکی حسن کلید ساز آب میده رو بشمرید کار فرهنگی میکنید؟ کار دینی میکنید؟ بشینید و تماشا کنید چطور فاتحه دین و فرهنگ امت پیغمبرو بخونند تقصیر شماها بود اگر همه یک دل و یک صدا می بودیم این اتفاق تلخ نمیفتاد دور آقامون خالی کردیم فقط بخاطریکه( اهل سیاست نباشیم) گذاشتیم هر شایعه و افترا و گندی داشتند به احمدی نژاد زدند و ما همین طرفداراش نشستیم و سرمون پایین انداختیم و عرق شرم پاک کردیم و نتیچش این شد که کسی که فدایی راه ولایت و مقاومت بود مورد بی مهری حتی خواص واقع شد تقصیر هممون بود شما حرفای هومنا رو میزنید! ای بابا آمریکا هم آدم اند عیب نداره (جنگ نکنید) تا کی دعوا و انزوا انقدر اقا سفارش کردند بدا به حال جامعه ای که نخبه هاش دنبال دردسر نیستند و اهل اسایش شدن د و اسم خودشونو میذارند دلسوز جامعه دشمن بهتر از شماها مرز ها و مرزبانان رو شناخت دمش گرم!!!!

اگر اقا میگن حماسه سیاسی بخاطریکه دشمن شاد نشیم و بدونند ما به رای مردممون احترام میذاریم هرچند احمقانه.بهر حال مردم مان و باید بپذیریمشون. والا اجتماع اهل باطل بر باطل میمون و مبارک نیست چند هزار نفر احمقانه با ابوبکر بیعت کردند؟ حماسه بود واقعا . نبود؟ (کسایی که به این مقایسه اعتراض دارند تشریف ببرند حداقل یه سال و نیم قبل اقای روحانی رو مطالعه بفرمایند بیشتر نیازی نیست خسته میشن) ما که به حرف اقامون احترام میذاریم دولت تدبیر و امید رو یاری میکنیم و هوشمندانه نمیذاریم دست از پا خطا کنند و مثل یاوران کفتارصفتشون هر غلطی دلشون خواست بخورن ما سربازان سید علی زنده ایم دیگه نمیذاریم عکس اقامونو تو خیابون پاره کنند حتی اگر کتک بخوریم و بلوتوثمون دست به دست همه رو بخندونه ما نمیذاریم اونا لذت اسلام آمریکاییشونو بچشن حالا ببینید

حب و بغض ما رو نسبت به اتفاقات و اشخاص رسانه ها شکل می دن

پایتخت فرهنگ و هنر

حکمت/1:درود خدا بر او، فرمود: در فتنه ها، چونان شتر دوساله باش، نه پشتی دارد که سواری دهد، و نه پستانی تا او را بدوشند. خطبه /167:ای مردم اگر دست از یاری حق بر نمی داشتید و در خوار ساختن باطل سستی نمی کردید هیچگاه آنان که به پایه شما نیستند در نابودی شما طمع نمی کردند و هیچ قدرتمندی بر شما پیروز نمی گشت (...)در حیرت و سرگردانی فرو نمی رفتید.آگاه باشید! اگر از امام خود پیروی می کردید شما را به راهی هدایت می کرد که رسول خدا _صلی الله علیه واله وسلم _ رفته بود و از اندوه بیراهه رفتن در امامن بودید و بار سنگین مشکلات را از دوش خود برمی داشتید.

دوره جالبیه همه ارادتمندان صد درصد ی آقا ولی هرکسی از ظن خود میشه یار آقا عیب نداره کاریش نمیشه کرد عالم حجاب داره و تا حجاب ها هست نمیشه حق واقعی رو تشخیص داد

پایتخت فرهنگ و هنر

فقط خواستم آنچه آموختم به دیگران هم بگم. همین... خطبه/5: ای مردم، امواج فتنه ها را با کشتی های نجات درهم بکشید، و از راه اختلاف و پراکندگی بپرهیزید، و تاج های فخر و برتری جویی را بر زمین نهید، رستگار شد آن کس که با یاران به پا خاست، یا کناره گیری نمود و مردم را آسوده گذاشت [...] خطبه /141: از امام _ علیه السلام_ پرسیدند معنای حق و باطل چیست؟ امام_ علیه السلام_ انگشتان خود را میان چشم وگوش گذاشت وفرمود: باطل آن است که بگویی "شنیدم" و حق آن است که بگویی" دیدم". اندیشیدن به رفتار های سیاسی ائمه تمام این حرص وجوش خوردنها جهت پیدا می کنه.

ببخشید برای ما هم بگید منظور از معنای حق و باطلی که گذاشتن چیه؟ این دو مطلبی که از نهج البلاغه گذاشتند چه ارتباطی با حوادث زمان ما داره؟

ای بابا یه چیز دیگه بذارید حوصله مان سر رفت. وقتی جواب ندارید چرا پیام میذارید

شما پیش بینی کرده بودید یا پیش گویی یا از غیب خبر داشتید؟ راستی برائت از مشرکین داریم؟